Aktywna Tablica 2023 wystartowała!
21.06.2023

Aktywna Tablica 2023 wystartowała!

Skorzystaj z naszego doświadczenia, od ponad 20 lat dostarczamy wyposażenie dla edukacji. Pomagamy szkołom na każdym etapie programu Aktywna Tablica oraz służymy fachową pomocą w doborze sprzętu oraz wiedzą o jego praktycznym zastosowaniu w edukacji. Pomagamy przygotować wnioski o dofinansowanie.

 

 

 

Aktywna tablica to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Na program w latach 2020–2024 przewidziano kwotę 361 mln 455 tys. zł, z czego 290 mln zł ma pochodzić z budżetu państwa. Na realizację programu w 2023 roku przeznaczono 70 mln zł z budżetu państwa.

 

 

Przykładowe zestawy przygotowe przez ABC PREZENTACJI

 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 14 000 PLN
 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 17 500 PLN
 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 35 000 PLN
 

Aktywna Tablica 2023 zestawy za 43 750 PLN
 

Urządzenia brajlowskie

 

 

Program Aktywna Tablica zakłada wsparcie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę.

 

Wkład własny może zostać także rozliczony w ramach wkładu rzeczowego, w skład którego wlicza się sprzęt komputerowy i inne urządzenia TIK wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne (zakupione w roku złożenia wniosku, ale nie później niż w dniu złożenia wniosku o udział w programie Aktywna Tablica). Ze wsparcia mogą skorzystać jedynie szkoły, które nie brały udziału w programie Aktywna Tablica w poprzednich latach.

 

Wsparciem finansowym w ramach Programu w 2023 roku zostaną objęte:

 

- szkoły podstawowe, które nie otrzymały wsparcia finansowego w poprzedniej edycji programu
  w latach 2017–2019;
- szkoły ponadpodstawowe;
- szkoły kształcące uczniów niewidomych;
- szkoły kształcące uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami;
- specjalne ośrodki szkolno–wychowawcze.

 

Program dotyczy szkół publicznych i niepublicznych:

 

 • każda szkoła podstawowa i ponadpodstawowa lub szkoła za granicą może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 14 tys. zł;
 • każda szkoła podstawowa kształcąca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami, może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 35 tys. zł;
 • każda szkoła podstawowa kształcąca uczniów niewidomych może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w wysokości nie wyższej niż 35 tys. zł;
 • każdy specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego na zakup specjalistycznej drukarki w wysokości nie wyższej niż 100 tys. zł.

 

W ramach Programu Aktywna Tablica 2023 placówka edukacyjna może zakupić:

 

 • Publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (w tym szkoły za granicą):
   

- tablice interaktywne z projektorami
- monitory interaktywne
- projektory
- laboratoria cyfrowe
- roboty
- głośniki
 

        Kwota dofinansowania + wkład własny:  14 000 + 3 500 = 17 500 zł
 

 

        Kwota dofinansowania + wkład własny: 35 000 + 8 750 = 43 750 zł
 

 

 • Szkoły podstawowe, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze względu na różnorodne zaburzenia rozwojowe:

- specjalistyczne oprogramowanie do pomocy dydaktycznych lub narzędzi do
terapii, wykorzystywanych w TIK

- komputer stacjonarny lub laptop, jeżeli jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania
pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania
 

        Kwota dofinansowania + wkład własny: 35 000 + 8 750 = 43 750 zł
 

 

 • Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze:
   

- drukarki brajlowskie
- drukarki druku wypukłego
- drukarki 3D
 

        Kwota dofinansowania + wkład własny: 100 000 + 25 000 = 125 000 zł
 

 

 

Harmonogram Programu

 


 

 

Szczegółowe informację oraz wnioski znajdują się na stornie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/aktywna-tablica

 

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali