Największy monitor interaktywny w Polsce - 98 cali !
17.12.2023

Największy monitor interaktywny w Polsce - 98 cali !

Największe monitory interaktywne o przekątnej 98 cali to modele cieszące się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Tu rozmiar ma znaczenie, monitor interaktywny o najwiekszym dostępnym w Polsce ekranie, czyli przekątnej 98 cali to idealna inwestycja do sali konferencyjnej lub dużej szkolnej.

 

Monitory interaktywne są doskonałym narzędziem do prowadzenia szkoleń, spotkań biznesowych, prezentacji produktów czy prowadzenia wykładów na uczelniach.
 

Avtek TouchScreen 6 Connect 98 i Newline Lyra 98” TT-9821Q Monitor interaktywny myBoard GREY ROCK 2.0 98" UHD 4K i Monitor interaktywny myBoard BLACK ARROW 98" UHD 4K to  monitory interaktywne o przekątnej 98 cali dostępny w naszej ofercie. Modele te oferują wysoką jakość obrazu, intuicyjną obsługę i szeroki zakres funkcji.
 

Monitory wyposażone są w wyświetlacz o rozdzielczości 4K, który zapewnia doskonały obraz. Avtek TouchScreen 6 Connect 98 ma jasność 430 cd/m2, natomiast Lyra 98” TT-9821Q ma jasność 400 cd/m2. Oznacza to, że model marki Avtek może zapewniać lepszy obraz w jasnych pomieszczeniach. Oba monitory są wyposażone w dotykową matrycę pracującą w technologii podczerwieni i obsługują do 20 punktów dotyku. Użytkownicy monitorów mogą pisać, rysować i manipulować obiektami na ekranie za pomocą palców lub dołączonego pióra. Monitory wyposażone są w bogaty zestaw funkcji audiowizualnych.

  

Avtek TouchScreen 6 Connect 98 jest wyposażony w system operacyjny, który oparty jest na Androidzie 9.0. Lyra 98” TT-9821Q jest wyposażony w system operacyjny Android 11. Oba modele posiadają komplet niezbędnych portów w tym port USB-C, który umożliwia podłączenie zewnętrznego komputera za pomocą jednego kabla USB. Dodatkowo model marki Newline jest wyposażony w certyfikowaną powłokę antybakteryjną jak również zaawansowany filtr światła niebieskiego, chroniący oczy użytkownika. Monitory mają również wbudowaną aplikację do bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputerów lub urządzeń mobilnych.

 

O wyborze odpowiedniego monitora decydują przede wszystkim indywidualne potrzeby i preferencje. Jeśli użytkownikowi zależy na najnowszym systemie operacyjnym i dostępie do najnowszych aplikacji, to Lyra 98” TT-9821Q będzie lepszym wyborem. Jeśli natomiast szukamy bardziej przystępnego cenowo monitora, to Avtek TouchScreen 6 Connect 98 będzie wyborem optymalnym.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali