Nowe technologie w edukacji - wiesz co działa na uczniów ?
10.11.2023

Nowe technologie w edukacji - wiesz co działa na uczniów ?

Współczesna edukacja stawia przed placówkami oświatowymi nieznane w przeszłości wyzwania. Nowe technologie, które znacząco wpłynęły na zmianę podejścia do edukacji oraz na role nauczycieli i uczniów we współczesnej szkole, są wykorzystywane na coraz szerszą skalę. Korzystanie z technologii przygotowuje młodzież do funkcjonowania na rynku pracy oraz wykorzystywania ich w działaniach zmierzających do podniesienia jakości życia. Inwestycja w technologie jest zatem inwestycją w przyszłość dzieci i młodzieży. 

MONITORY INTERAKTYWNE

Monitor interaktywny to doskonałe rozwiązanie w edukacji, które wspiera proces nowoczesnego kształcenia. Monitor Avtek TouchScreen to produkt rozwijany od lat, wyznaczający najwyższy standard niezawodności i intuicyjnej obsługi.
 

Monitor interaktywny Connect TS 65 cali  w promocji z drukarką 3d i bonem do Sephory

 

Monitor interaktywny TS 7 Lite to najmocniejszy reprezentant monitorów z serii 7. System Android 11 w połączeniu z wydajnymi podzespołami pozwala na płynne korzystanie z najbardziej wymagających aplikacji.

 

Monitor interaktywny TS 7 Mate  to urządzenie z wydajnym systemem operacyjnym Android 9.0. Dzięki błyskawicznej reakcji na dotyk, korzystanie z funkcji dotykowych monitora jest bardzo naturalne i płynne.
 


 

Pełna oferta monitorów AVTEK
 

ZESTAWY INTERAKTYWNE Z TABLICĄ I PROJEKTOREM

Zestawy interaktywne to specjalnie przygotowane komplety urządzeń w skład których wchodzą: tablica interaktywna, projektor multimedialny oraz uchwyt. Każdy zestaw został tak stworzony aby wykorzystać jego pełen potencjał i zapewnić najwyższy poziom nauczania i zaciekawić uczniów materiałami wyświetlanymi na tablicy.

Zestaw interaktywny z projektorem ultra krótkoogniskowym oraz tablicą interaktywną AVTEK TT-BOARD 90 PRO  to najpopularniejsze zestawie, które doskonale sprawdza się w salach lekcyjnych. Wysoka jakość tablicy oraz krótki rzut projektora sprawia, że praca z tym zestawem jest prosta i przyjemna.

Pełna oferta zestawów interaktywnych

 


 

DRUKARKI 3D

Nowoczesne drukarki trójwymiarowe często są wykorzystywane w szkołach podczas zajęć technicznych. Dzięki nim uczniowe, korzystając z rozmaitych surowców takich jak nylon oraz tworzywa sztuczne, konstruują drobne elementy wyposażenia domu, figurki czy breloczki.

Drukarka 3D AVTEK CreoCube 3D to kompaktowe urządzenie, które zmieści się w każdej klasie, a dzięki cichej pracy (poniżej 45 dB) drukarka może tworzyć wydruk nie zakłócając przebiegu lekcji.

 

drukarka 3d do szkoly

 

Pełna oferta drukarek 3D i skanerów 3D
 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali