Avtek TouchScreen 5 Lite 75 oraz 86
02.10.2019

Avtek TouchScreen 5 Lite 75 oraz 86

Szanowni Państwo, po raz kolejny wzbogacamy naszą ofertę, aby nadążyć za wciąż rosnącymi potrzebami Klientów, szczególnie tych, ukierunkowanych na organizację pokazów audiowizualnych w małych i średnich salach konferencyjnych. Tym razem, mamy do zaoferowania najnowszej generacji monitor interaktywny Avtek TouchScreen 5 Lite o przekątnej ekranu 86” lub 75”. Monitor jest wyposażony w moduł Android 7.0, który gwarantuje niezawodną i szybką pracę podzespołów. Co więcej, Android 7.0 umożliwia korzystanie z bardziej zaawansowanych aplikacji, niż jego poprzednie wersje. Wbudowane aplikacje, umożliwiają bezprzewodowe połączenie, aż z 8 komputerami, oraz wyświetlanie do czterech obrazów jednocześnie. Wysoką kulturę pracy z monitorem, zapewnia możliwość bezprzewodowego przesyłania dźwięku, obrazu, oraz dotyku.
Złącze OPS
Producent zadbał o to, aby nie ominęły nas żadne aktualizacje. Dzięki aktualizacji monitora przez Internet (Over-the-Air), mamy pewność, że najnowsze uaktualnienia zostaną zainstalowane niezwłocznie po tym, jak tylko będą dostępne. Zarówno monitor o przekątnej 86”, jak i 75”, obsługują rozdzielczość 4K/UHD. Podłączenie opcjonalnego komputera umożliwia złącze OPS, które znajduje się na obudowie monitora, oraz port HDMI 2.0 do podłączenia innego sprzętu.

 

 

Notatki podczas prezentacji
Dodatkowo, monitor wyposażono we współdzielone porty USB, umożliwiające podłączenie dodatkowej pamięci USB, która będzie dostępna zarówno dla samego modułu monitora, jak i dla ewentualnego, podłączonego komputera OPS, bez konieczności przekładania portów. Producenci zadbali również o aktualizację narzędzia do nanoszenia notatek, które wzbogacili o elementy wspomagające prowadzenie prezentacji (dodano między innymi: minutnik, reflektor, stoper, a także pomocny system do głosowania, który może być wywołany z podręcznego paska zadań, zarówno w przypadku pracy w systemie Android, jak i w przypadku prezentowania obrazu z zewnętrznego źródła).


Bezpieczeństwo danych
W celu podniesienia bezpieczeństwa naszych danych, monitor wyposażono w funkcję jego blokowania. Może on zostać odblokowany jedynie po podłączeniu klucza w postaci pamięci USB z dedykowanym plikiem odblokowującym (USB Disk Lock). Możemy również zabezpieczyć monitor poprzez kod (podobnie jak telefon komórkowy), co zagwarantuje zabezpieczenie naszych danych przed niepożądanymi osobami.
W skład zestawu monitora wchodzą trzy użyteczne programy: oprogramowanie Note, Connect i Capture. Dzięki rozbudowanej wersji programu Note z łatwością przygotujemy prelekcję, oraz spotkanie biznesowe. Program Connect, ułatwi nam komunikację pomiędzy monitorem, a komputerem PC lub innym urządzeniem mobilnym. Prześle on zarówno obraz, jak i dźwięk w obydwie strony. Program Capture, będzie nieocenioną pomocą podczas przygotowywania i edycji prezentacji, albo wykładu. Pozwoli nagrać pulpit komputera lub obraz z kamery. Materiał może być w łatwy sposób edytowany, oraz zapisany (lub nawet od razu opublikowany- na przykład na serwisie YouTube).

 

Avtek Touchscreen


Rozbudowa sprzętu
Do rozbudowy monitora Avtek TouchScreen 5 Lite zaprojektowano komputer OPS, który umożliwia stworzenie zestawu wysokiej klasy All-in-One o wspaniałej wydajności. Dzięki zastosowaniu w komputerach Avtek OPS 4K najnowocześniejszych procesorów szóstej generacji Intel Skylake, użytkownik ma gwarancję sprawnego działania zestawu przez lata. Dodatkowo, zastosowanie dysków SSD sprawia, że działają one kilkadziesiąt razy szybciej, niż tradycyjne dyski HDD, a ich odporność i kultura pracy, są również na o wiele wyższym poziomie.

AVTEK

Avtek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskiej edukacji jeśli chodzi o produkty interaktywne. Monitory, tablice, akcesoria do projektorów – wszystkie te kategorie są z sukcesem kontynuowane. Dzięki szeroko zakrojonym akcjom promocyjnym realizowanym przy współpracy z portalami multimediawszkole.pl, Klasa ze Snów oraz Interaktywna Pracownia - Avtek promuje nowoczesne metody nauczania i wspiera kreatywność wśród polskich uczniów i nauczycieli.


Avtek Touch Screen Lite 75" -
https://monitor-interaktywny.pl/Monitor-interaktywny-Avtek-TouchScreen5-Lite-75-p22360.html

Avtek Touch Screen Lite 86" -
https://monitor-interaktywny.pl/Monitor-interaktywny-Avtek-TouchScreen5-Lite-86-p22361.html

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami w celu uzyskania indywidualnej oferty.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali