Ekopracownia - zielone serce szkoły - bezpłatne doradztwo
15.03.2023

Ekopracownia - zielone serce szkoły - bezpłatne doradztwo

Rusza projekt Ekopracownia – zielone serce szkoły dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Placówki będą mogły pozyskać do 75 tys. zł na utworzenie i wyposażenie sal edukacyjnych.
 

Jak poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska na terenie każdego powiatu powstaną co najmniej dwie pracownie szkolne – przyrodnicza oraz dotycząca odnawialnych źródeł. Łącznie ma być utworzonych 760 nowych pracowni.
 

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą pozyskać:
do 50 tys. zł na stworzenie lub wyposażenie pracowni przyrodniczej
do 75 tys. zł na pracownię dot. odnawialnych źródeł energii.
 

Zgodnie z harmonogramem konkursu, najpóźniej do końca maja 2023 roku z wybranymi placówkami zostaną podpisane umowy, a na początku czerwca rozpoczną się prace wykonawcze.

W ramach programu szkoły mogą wnioskować o zakup m.in. sprzętu audio -video , w tym monitorów dotykówych, projektorów, wizualizerów, oprogramowania.

Dofinansowanie wynosi do 90% (lub 95% w przypadku gmin, których co najmniej 10% powierzchni stanowi teren parku narodowego) .

 

Oto przykładowe zestawy, które można zakupić w ramach tego projektu w abcprezentacji.pl.

Świadczymy również bezpłatne doradztwo przy konfiguracji zestawów pod potrzeby indywidualne każdej szkoły.

 

ZESTAW  EKOPRACOWNIA 1 - wartość 68.000 brutto

 

- Monitor interaktywny Newline ELARA 75"  x1

- Monitor interaktywny Newline FLEX 27" x1

- Labdisc Fizyka x2

- Labidsc Środowisko x2

- Labdisc Uniwersalny x2

- Labdisc BioChem x2

- wizualizer EPSON ELPDC21 x2

- oprogramowanie MozaBook Classroom - 5 lat

 

ZESTAW EKOPRACOWNIA 2 - wartość ok. 49.000 brutto

 

- Monitor interaktywny AVTEK TS7 LITE 75"  x1

- Monitor interaktywny Ideao Hub 24" x1

- Labdisc Fizyka x2

- Labidsc Środowisko x2

- Labdisc Uniwersalny x2

- Labdisc BioChem x2

- wizualizer EPSON ELPDC07 x2

- oprogramowanie MozaBook Classroom - 2 lata

- drukarka 3D MakerBot Method - 1 szt.

 

ZESTAW EKOPRACOWNIA 3 - wartość 46.000 brutto 

 

- Monitor interaktywny Ideao Hub 24" x1

- PROJEKTOR LASEROWY UST EPSON EB-735F - 1 szt

- Tablica interaktywna AVTEK TT-Board 90 PRO - 1 szt

- Mobilne laboratorium cyforowe Einstein Tablet+3 - 2 szt.

- pakiet czujników Biologia

- pakiet czujników Chemia

- pakiet czujików Fizyka

- pakiet czujników Przyroda

- wizualizer EPSON ELPDC07 x2

- oprogramowanie MozaBook Classroom - 2 lata

- drukarka 3D MakerBot Method - 1 szt.

 

Świadczymy również bezpłatne doradztwo przy konfiguracji zestawów pod potrzeby indywidualne każdej szkoły.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali