Interaktywny monitor LG 75TR3DK

Producent: LG
Cena netto:
Cena brutto:

 

Różne szablony dydaktyczne

LG CreateBoard oferuje wiele szablonów edukacyjnych i narzędzi dydaktycznych, takich jak linijka, tabela i karteczki samoprzylepne, co pozwala na aktywne zaangażowanie uczniów i umożliwia prowadzenie intuicyjnych zajęć.

 

 

Multi-touch

LG CreateBoard może jednocześnie wykryć do 40 punktów dla funkcji multi-touch. Tworzy to realistyczne doświadczenie dotykowe tablicy, pomagając uczniom łatwo przyzwyczaić się i naprawdę zaangażować w zajęcia. Prowadzi to do maksymalnej koncentracji i organicznego zaangażowania uczniów.

 

 

Łatwe zapisywanie / importowanie / eksportowanie

LG CreateBoard zawiera prostą funkcję importu i eksportu. Zasoby mogą być zapisywane i importowane bezpośrednio do i z Google Drive lub OneDrive, a pliki mogą być importowane z dysku USB (Użytkownicy mogą przeglądać zasoby zapisane na nośniku USB).

 

 

Bezprzewodowa funkcja ScreenShare

LG CreateBoard Share umożliwia użytkownikom wyświetlanie do 9 udostępnionych ekranów lub pliku na ekranie w czasie rzeczywistym, gdy aplikacja LG CreateBoard Share jest zainstalowana na urządzeniu. Ponadto pliki z hosta można łatwo wysłać do dowolnych urządzeń podłączonych do aplikacji LG CreateBoard Share, a także dostępnych jest kilka szybkich kontroli przez hosta.
 

 

Łączność Bluetooth

LG CreateBoard obsługuje bezprzewodowe połączenia Bluetooth z różnymi urządzeniami, takimi jak głośnik, mysz, klawiatura itp. Jest to optymalne rozwiązanie do budowania środowiska hybrydowego, dzięki czemu zajęcia online i offline mogą przebiegać płynnie.

 

 

Połączenie typu C

Złącze USB-C upraszcza połączeniaco umożliwia jednoczesne ładowanie i wysyłanie danych za pomocą jednego kabla.

 

 

Logowanie QR dla łatwego dostępu do chmury

Kod QR na ekranie głównym skraca czas przygotowania do zajęć, umożliwiając weryfikację urządzenia osobistego. Użytkownicy mogą rejestrować się w różnych aplikacjach na LG CreateBoard, w tym w Google Drive i OneDrive, za pomocą jednej weryfikacji QR bez dodatkowego procesu logowania. Po zakończeniu lekcji użytkownicy mogą po prostu kliknąć przycisk Logout, aby się rozłączyć, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wycieku informacji osobowych.

Eye-Care

LG CreateBoard wprowadził funkcję flicker-free. Dzięki zmniejszonemu migotaniu podświetlenia monitora, użytkownicy mogą korzystać z urządzenia z większym komfortem, nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Złącza na przednim panelu

Tablica LG CreateBoard jest wyposażona w przednie porty wyświetlacza i głośniki, które są idealne dla nauczycieli i uczniów, umożliwiając łatwiejsze dostarczanie treści z bardziej wciągającym dźwiękiem.

Blokada ekranu

Nauczyciele mogą zablokować ekran za pomocą funkcji Blokada ekranu, a odblokować go po wprowadzeniu hasła. Użytkownicy mogą ustawić Blokadę ekranu w menu Ustawienia, aby chronić urządzenie przed niezidentyfikowanymi użytkownikami.Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali