Interaktywny monitor Optoma 3862RK 86"

Producent: Optoma
Cena netto:
Cena brutto:

Monitory interaktywne objęte są stawką 0% VAT dla edukacji. Szkoły kupują w cenie netto. Pozostałe podmioty VAT 23 %.

 

Creative Touch 3 łączy najnowszą technologię oraz jest wyposażony we wszystko, czego potrzebuje klasa lub firma. Zapewnia wszystkie funkcje i moc obliczeniową potrzebne do tworzenia, nauczania i współpracy. Łatwy dostęp do przednich portów do połączeń HDMI i USB. W przypadku łączności bezprzewodowej Optoma CreativeCast Pro pozwala maksymalnie czterem użytkownikom na jednoczesne udostępnianie treści z urządzeń z systemem Windows, iOS, macOS, Chrome lub Android.

 

Optoma Creative Board
Kreatywne udostępnianie jest łatwe dzięki gotowej do użycia tablicy z wbudowanymi narzędziami do adnotacji ułatwiającymi współpracę i nieskończonym obszarem roboczym zapewniającym nieograniczoną kreatywność. Bogata w funkcje tablica Creative Board zapewnia narzędzia, takie jak linijki, kształty 3D, a nawet rozbudowane opcje importu, na wyciągnięcie ręki. Nasz pasek narzędzi sprawia, że ​​nauka jest płynniejsza. Zmieniaj narzędzia jednym dotknięciem Łatwo przesuwaj i ustawiaj pasek narzędzi w dowolnym miejscu. Błyskawicznie wybieraj narzędzia, takie jak gumka, linijka i zakreślacz, zmieniaj kolory lub importuj obrazy, aby wzbogacić każdą lekcję.


Nauka hybrydowa
Zaprojektowane do wspierania nauczania na odległość, Optoma Creative Touch 5-Series pozwala uczniom pracować razem w czasie rzeczywistym z domu, w klasie lub w dowolnym miejscu, maksymalizując zaangażowanie w zdalnych i hybrydowych środowiskach uczenia się. Dzięki możliwości łączenia się z kamerami internetowymi wraz z unikalnym oprogramowaniem Optoma, seria Creative Touch 5 zapewnia najlepsze rozwiązanie dla edukacji.


Optoma Management Suite (OMS)
Nauczyciele mogą być spokojni, wiedząc, że ich dził IT może wspierać ich zdalnie za pomocą rozwiązania Optoma Management Suite (OMS). Dział IT może monitorować i diagnozować problemy z dowolnym monitorem 3862RK, aby nauczyciele nie pozostawali bez pomocy. Nauczyciele mogą również ustawiać alerty i nadawać komunikaty alarmowe.


Wzbogać swoje lekcje i utrzymuj przepływ pomysłów
Łatwe przeciąganie i upuszczanie obrazów i treści wideo z wbudowanej przeglądarki bezpośrednio na ekran monitora.


Obsługa Google Classroom za pomocą jednokrotnego logowania (SSO).
Nauczyciele mogą łatwo tworzyć i importować materiały lekcyjne w dowolnym miejscu. Dzięki jednokrotnemu logowaniu (SSO) mogą szybko zsynchronizować się z Google Classroom. Nauczyciele mogą teraz pracować nad planami lekcji z domu i natychmiast przenosić je do dowolnej klasy.
 Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali