Monitory interaktywne to nowoczesne urządzenia, które mogą być wykorzystywane w różnych celach, m.in. w edukacji, biznesie czy rozrywce. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie interaktywnych prezentacji, narad czy zajęć.
Wybór monitora interaktywnego to niełatwe zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą parametrami i funkcjami.
Monitor interaktywny składa się z następujących elementów:
Monitory interaktywne znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, między innymi:
Aby wybrać najlepszy sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników.
1. Przekątna ekranu
To jeden z najważniejszych parametrów, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze monitora interaktywnego. Kolejnym jest miejsce, w którym ekran będzie wykorzystywany. W przypadku niewielkich pomieszczeń dobrym wyborem będzie monitor o przekątnej 55-65 cali np. AVtek Connect. W większych pomieszczeniach można zastosować model o przekątnej 75 cali lub więcej. Ważne jest również aby monitor interaktywny wyposażony był w powłokę antybakteryjną i wbudowany filtr światła niebieskiego.
2. Rozdzielczość obrazu
Monitory interaktywne dostępne są w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). Rozdzielczość 4K zapewnia jeszcze wyższą jakość obrazu, która jest szczególnie przydatna w przypadku prezentacji multimedialnych. np. Monitor Newline LYRA
3. System operacyjny
Monitory interaktywne mogą działać na różnych systemach operacyjnych. Najpopularniejsze systemy to Android i Windows. Wybierając system operacyjny, należy wziąć pod uwagę własne preferencje i potrzeby. Obecnie monitory interaktywne posiadają system Android w wersji 11, a już niedługo na rynku pojawią się monitory z aktualizacją systemu Android do wersji 13.
4. Oprogramowanie
Monitor zaprojektowany dla edukacji lub biznesu musi zawierać pakiet programów, które ułatwiają codzienną pracę. Oprócz dobrze znanej aplikacji Tablica (Whiteboard) i zestawu programów do zdalnej komunikacji (np. Cast, Broadcast, Display Management) monitory wyposażone są również w narzędzia do głosowania oraz posiadają funkcję Rozpoznawania Obiektowego, co pozwala na łatwiejszą pracę z systemem Windows oraz programami pakietu MS Office. Dodatkowo każdy monitor posiada swój sklep na wzór „Google Play”, z którego możemy pobrać dodatkowe aplikacje.
4. Funkcje dodatkowe
Monitory interaktywne mogą być wyposażone w różne funkcje dodatkowe, które mogą ułatwić ich użytkowanie. Do najpopularniejszych z nich należą:
Możliwość rozbudowania monitora o komputer OPS. Podłączenie zewnętrznego komputera np. laptopa, wymaga podpięcia co najmniej dwóch dodatkowych kabli: kabla wideo oraz USB, który odpowiada za przesyłanie danych dotyku. Nie można zapomnieć również o kablu zasilającym do komputera. Jeżeli użytkownik chce uniknąć plątaniny kabli, powinien wybrać monitor ze slotem OPS, który pozwala wbudować wewnątrz monitora dedykowany komputer. Komputer ten nie wymaga podpinania żadnych dodatkowych kabli.
5. Cena
Ceny monitorów interaktywnych wahają się w zależności od przekątnej ekranu, rozdzielczości, systemu operacyjnego i funkcji dodatkowych. Ceny najtańszych modeli zaczynają się od kilku tysięcy złotych, a tych najdroższych mogą przekraczać 20 tysięcy złotych.
Wybór monitora interaktywnego to złożone zadanie. Przy wyborze sprzętu należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, takich jak przekątna ekranu, rozdzielczość obrazu, system operacyjny i funkcje dodatkowe.
Oto kilka dodatkowych wskazówek, które mogą ułatwić wybór monitora interaktywnego:
Telefony:
22 848 15 01
22 852 25 71
22 853 41 29
22 853 03 37
Email:
biuro@abcprezentacji.pl