Monitor interaktywny BenQ RM7504 UHD 75"

Producent: BenQ
Cena netto:
Cena brutto:

Monitory interaktywne objęte są stawką 0% VAT dla edukacji. Szkoły kupują w cenie netto. Pozostałe podmioty VAT 23 %.

 

BenQ Board Pro

Ucz w sposób, jakiego nigdy sobie nie wyobrażałeś. Odkryj nowe sposoby prowadzenia lekcji i przenieś swoje lekcje na wyższy poziom

 

 

Google Drive

Dzięki Dyskowi Google możesz wygodnie otwierać i zapisywać materiały dydaktyczne w chmurze.

 

 

Doświadcz zwiększonego bezpieczeństwa

Google Play Protect chroni Twoje urządzenie i zapobiega instalowaniu potencjalnie szkodliwych aplikacji i złośliwego oprogramowania.

 

 

Asystent głosowy

Pozwól, aby Twój głos prowadził lekcje z pomocą Asystenta Google

 

 

Więcej niż tylko monitor

EZWrite 6 pozwala zrobić o wiele więcej, niż tylko pisać, rysować i dodawać tekst. Podziel ekran na potrzeby konkursów, wstaw szablony, użyj narzędzi matematycznych lub pokaż obraz z kamery na żywo.

 

 

Importuj i eksportuj pliki

Otwieraj pliki programów PowerPoint, Word, Excel i PDF, aby uczyć i robić notatki podczas zajęć. Kiedy skończysz, zapisz lekcję jako edytowalny plik, aby kontynuować ją w miejscu, w którym ją przerwałeś, lub jako plik PDF, aby uczniowie mogli przejrzeć ją w domu.

 

 

Zaloguj się. Załaduj.

Monitory RM04 oferują sprawne i bezpieczne sposoby logowania i ładowania swoich ustawień osobistych. Możesz zalogować kartą NFC lub po prostu zeskanować kod QR za pomocą swojego telefonu

 

.

Szybki dostęp za każdym razem

Stuknij pasek boczny, aby szybko przełączać źródła, wrócić do ekranu głównego lub uzyskać menu z najczęściej używanymi aplikacjami.

 

 

Maksymalizuj efektywność nauczania

Aktywuj tryb podzielonego ekranu i otwórz dwie aplikacje obok siebie, aby uzyskać bardziej dynamiczne lekcje.

 

 

Tylko to, co najlepsze dla Twoich oczu

Seria RP04 to pierwsze i jedyne inteligente monitory z certyfikatem Eyesafe® Certified 2.0 i oceną RPF®50. Zapewniają najwyższy dostępny poziom ochrony oczu. Wyświetlacz zapobiega zmęczeniu oczu, znacznie redukując wysokoenergetyczne niebieskie światło, zachowując jednocześnie żywe kolory ekranu.

 Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali