Monitor interaktywny dla szkół: Avtek TouchScreen 6 Connect
04.11.2022

Monitor interaktywny dla szkół: Avtek TouchScreen 6 Connect

Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 6 Connect to jedna z nowszych generacji monitorów interaktywnych, Connect to zaawansowany model, przeznaczony dla wymagającego użytkownika, który aktywnie korzysta z monitora interaktywnego. Monitor Avtek Connect 6 posiada wbudowaną w system Android aplikację do bezprzewodowego przesyłania obrazu, możliwość pisania dwoma kolorami jednocześnie oraz przedłużoną, 5 letnią gwarancję wraz z serwisem One-to-One.

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na panel o rozdzielczości 4K@60Hz, 20 punktów dotyku oraz szybki moduł Android w wersji 9.0, a technologia Avtek Zero Gap sprawia, że użytkownik ma uczucie, jakby pisał na zwykłym papierze. Minimalna przestrzeń między szybą ochronną a panelem dotykowym sprawia, że zjawisko paralaksy jest ograniczone do minimum. W nowej wersji wolna przestrzeń została zredukowana w kluczowych miejscach do 0 mm, tak aby przestrzeń najczęściej wykorzystywana w monitorze była całkowicie pozbawiona tego zjawiska.

 

 

Monitory interaktywne Avtek TouchScreen Connect 6 posiadają również możliwość aktualizacji oprogramowania monitora poprzez Internet, dzięki czemu użytkownik łatwo uzyska dostęp do nowych funkcji. Monitor współpracuje także z Avtek Share – bezprzewodowym urządzeniem USB do przesyłania obrazu, dźwięku i dotyku na monitor, które nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji na laptopie.

 

Wersja Avtek TouchScreen 6 Connect została także wyposażona w głośniki 2x 16W, moduł Bluetooth/WiFi oraz większą ilość portów – w tym wyjście HDMI pozwalające na przesłanie obrazu wraz z naniesionymi na niego notatkami.

 

Współpraca z Windows INK

 

Niezwykle użyteczne narzędzie wbudowane w system operacyjny Windows 10 oraz najnowsze wersje pakietu Office które pozwala na notowanie na stworzonych dokumentach. W porównaniu do zwykłego notowania narzędziem wbudowanym w system operacyjny  jego zaletą są: rozpoznawanie notatek jako obiektów, które zostają osadzane na dokumencie oraz możliwość ich edycji bądź nawet zapisania na stałe w pliku. Szybka współpraca z Windows Ink oznacza, że użytkownik nie musi ręcznie wybierać narzędzi – pisak z cienką końcówką automatycznie uruchomi nanoszenie notatek, pisak z grubszą końcówką lub palec będzie wykrywany jako myszka (np. do zmiany slajdów) a przyłożona dłoń jako gumka.

 

Przydatne funkcje w monitorach Avtek TouchScreen 6 Connect

 

Przycisk „wyślij do Note” w menu nanoszenia notatek – pozwala wysłać wybrany fragment obrazu wprost do aplikacji Note. Dzięki niemu użytkownik nie musi zapisywać pliku z notatkami a następnie wyszukiwać go i otwierać w oprogramowaniu do notowania, wszystko dzieje się poprzez kliknięcie jednego przycisku, intuicyjnie i szybko.

 

Wysyłanie notatek z aplikacji Note przez kod QR w tej samej sieci Wi-Fi – skanując kod QR słuchacze otrzymują możliwość ściągnięcia wszystkich stron stworzonych w aplikacji Note w formie pliku PDF lub każdego slajdu osobno w formie obrazu.

 

Wysyłanie notatek przez email – dzięki tej funkcji osoba prowadząca prezentację może łatwo rozesłać stworzone notatki do wszystkich uczestników.

 

Narzędzie zrzutu ekranu z możliwością wysyłania obrazu przez kod QR w tej samej sieci Wi-Fi – umożliwia wybranie fragmentu ekranu i zapisanie go do pliku PNG lub stworzenie kodu QR, dzięki któremu uczestnicy spotkania lub lekcji będą mogą szybko go ściągnąć i zachować.

 

Nowa funkcja narzędzia do głosowania. Eksport wyników z narzędzia do głosowania do pliku XLS.

 

W wynikach znajdują się wszystkie informacje o odpowiedziach, dzięki którym po lekcji lub spotkaniu będzie można przeanalizować głosowanie: czas, typ pytania, prawidłowa odpowiedź oraz odpowiedzi wszystkich uczestników.

 

W każdej chwili nasi handlowcy pomogą z wyborem sprzętu odpowiadającemu Państwa oczekiwaniom oraz zaproponują konkurencyjne ceny.

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali