Monitory Interaktywne Avtek w ofercie ABC Prezentacji
26.09.2019

Monitory Interaktywne Avtek w ofercie ABC Prezentacji

Monitory interaktywne to niezwykle ciekawe rozwiązanie, które łączy w sobie prostotę i wygodę użytkowania panelu dotykowego, wraz z możliwościami komputera. Stanowią one niezwykle pomocne rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie np. w szkołach, czy też w biurach. W znaczny sposób upraszczają one pracę, oraz zwiększają możliwość dzielenia się informacjami. Patrząc na nie całościowo, są one znacznie prostsze w obsłudze, niż np. tablice interaktywne, a co więcej, mogą pracować samodzielnie, jako jedno urządzenie lub łącząc się z innymi. Chcąc pomóc Państwu uzyskać tę wygodę, pragniemy nadmienić, że w naszej ofercie pojawiły się całkiem nowe, lepsze i doskonalsze monitory Interaktywne Avtek.Monitory Interaktywne Avtek – zalety

Monitory Interaktywne Avtek to rozwiązanie, którego niepowtarzalną zaletą jest wyświetlacz. Pozwalają one na łatwe łączenie wyświetlania obrazu w doskonałej jakości, wraz z możliwością prowadzenia notatek, czy też zapisywania pomysłów. W ofercie, znajdują się produkty o wielkości minimalnej, czyli 55”, pozwalającej na uzyskanie rozdzielczości 4k/UHD. Co więcej, matryca stosowana w tych monitorach jest tak zaprojektowana, by móc bez problemu funkcjonować przez wiele godzin, oraz pozwala na doskonałą widoczność obrazu nawet pod szerokim kątem, co jeszcze bardziej usprawnia pracę. Ponadto, na przodzie matrycy znajduje się hartowana szyba ochronna, zwiększająca jej bezpieczeństwo. Wyświetlacz otoczony jest trwałą obudową, która nie tylko chroni, ale także doskonale się prezentuje, dzięki czemu będzie stanowiła idealny element sali, czy też klasy.

Niewątpliwą zaletą jest także ulepszony system android, stanowiący główne oprogramowanie monitorów. W efekcie, pozwala on na m.in. łatwą konfigurację i obsługę, ale także na korzystanie z szeregu dodatkowych programów funkcjonujących w tym środowisku. Są to aplikacje do prowadzenia zajęć, zapisywania ich, edycji, czy też pozwalające sterować monitorem z poziomu telefonu lub tabletu. Co więcej, umożliwia on prowadzenie prezentacji bezpośrednio z pendrive’a, bez potrzeby podłączania dodatkowego sprzętu.

Monitory Avtek, to rozwiązanie, pozwalające na obsługę do 4 osób jednocześnie. Mają również możliwość podłączenia do dowolnego komputera, BluRay lub wizualizera, czy też odtwarzacza. Ponadto, są niezwykle trwałe i przez całą żywotność panelu (około 30 000h) nie wymagają żadnych konserwacji, wymiany elementów, czy też czyszczenia.

By zwiększyć komfort użytkowania

Monitory Avtek to nie tylko lepsze parametry, czy design. To także o wiele większy komfort użytkowania. Wszystko to za sprawą tego, że są one wyposażone w specjalne filtry antyodblaskowe, niwelujące refleksy świetlne, dzięki czemu bez problemu można z nich korzystać nawet w nasłonecznionych miejscach. Posiadają także filtry światła niebieskiego, chroniące oczy przed zmęczeniem. W ostatecznym rozrachunku, decydując się na owe rozwiązanie, zyskuje się wygodne narzędzie, którym będzie w stanie posłużyć się nawet osoba, nie miała wcześniej z nim styczności.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali