Monitory interaktywne Optoma w ofercie ABC Prezentacji
26.09.2019

Monitory interaktywne Optoma w ofercie ABC Prezentacji

Celem nadążenia za pędzącym rynkiem, oraz coraz większymi potrzebami naszych klientów, mamy zaszczyt zaprezentować Państwu najnowszy produkt znajdujący się w naszej ofercie: monitor interaktywny Optoma, który z pewnością podniesie jakość Państwa pracy i uatrakcyjni niejeden pokaz audiowizualny.Produkt oferowany jest w trzech rozmiarach: 65 cali, 75 cali, a także 86 cali, co w zależności od oczekiwań i wymagań, będzie w stanie zaspokoić potrzeby zarówno małych, jak i średnich pomieszczeń audiowizualnych. Wszystkie trzy oferowane modele, wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K UHD, dzięki czemu prezentowany obraz jest ostry i żywy. Dodatkowo, posiadają 20 punktów dotyku, co sprawia, że użytkowanie jest bezproblemowe. Antyodblaskowy wyświetlacz, filtr niebieskiego światła i szeroki kąt widzenia sprawiają, że prezentowany obraz jest wyraźny, niezależnie od miejsca obserwacji. Monitory posiadają wbudowane po dwa głośniki o mocy 16 W każdy.System operacyjny

System operacyjny monitora, jest oparty na module Android 7.0. Monitor posiada 2GB pamięci RAM, oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. W celu sprawnej komunikacji, monitory są wyposażone w moduł Wi-Fi i Bluetooth, a także szereg złącz: 1x VGAin, 3x HDMI 2.0 in, 1x HDMI out 1.4, 1x Audio in, 1x Audio out, 1x COAX out, 4x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x RS232, 1x RJ45, 2x USB touch out, 1x AV in, 1x Module slot. Monitor jest w pełni kompatybilny z takimi systemami operacyjnymi jak: Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000/Linux, Mac/Android, oraz Chrome OS.
Możliwa rozbudowa

Monitory można rozbudować o opcjonalny moduł PC – w zależności od wybranego rozmiaru monitora: OMPC-i5 (dla 65 i 75 cali) lub OMPC-i7 (dla 75 lub 86 cali). Zarówno jedna, jak i druga wersja, zapewni płynną pracę, bezawaryjność, oraz bardzo dużą wydajność. OMPC-i5 posiada dysk SSD o pojemności 128 GB i 8 GB pamięci RAM DDR4. OPMC-i7 posiada dysk SSD o pojemności 256 GB i również 8 GB pamięci RAM DDR4.

Monitory wyposażone są w następujące akcesoria standardowe: trzy interaktywne pisaki, pilot z bateriami, kabel VAG i USB, kabel audio, płyta CD, oraz instrukcja obsługi. W celu zwiększenia komfortu użytkowania monitorów, zestaw można rozbudować o następujące akcesoria opcjonalne: uchwyt ścienny ze wspornikiem VESA, moduł Wi-Fi, moduł Bluetooth, wózek ST01 i PC Module OMPC-i5/OMPC-i7.

Do monitora dołączono następujące aplikacje i oprogramowanie:

  • Screen share: umożliwia podwajania ekranu telefonu, tabletu, PC lub innego urządzenia na ekranie monitora, dzięki czemu, można zobaczyć pulpit, oglądać filmy lub zdjęcia na pełnym ekranie.
  • Annotation: umożliwia nie tylko czytanie, dodawanie adnotacji do dokumentów bezpośrednio na komputerze, ale także zapewnia zupełnie nowe funkcje rysowania i pisania odręcznego.
  • Airshare: pozwala przenieść obraz z małego ekranu na duży, bez przesyłania treści.
  • Cloud drive: umożliwia udostępnianie plików, takich jak dokumenty, arkusze kalkulacyjne, pliki PDF, zdjęcia, filmy z urządzenia z systemem Android.
  • OTA software updates: umożliwia bezprzewodową aktualizację systemu.

 


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali