Monitory interaktywne dotykowe 4K firmy Optoma
04.10.2019

Monitory interaktywne dotykowe 4K firmy Optoma

Szanowni Państwo- ciągle rozwijający się rynek nowych technologii, umożliwia dostarczanie produktów o coraz wyższej jakości i coraz bardziej zaawansowanych. Dzięki temu, możemy zaoferować Państwu produkty najwyższej klasy, takie jak na przykład interaktywne monitory Optoma. Co więcej, nie tylko ich jakość naszych jest najwyższa. Producent zadbał również o bardzo wysoki poziom obsługi klienta. Dowodem na to jest możliwość rozszerzenia gwarancji edukacyjnej na wszystkie interaktywne monitory Optoma bez dodatkowych kosztów (gwarancja dla klientów edukacyjnych Optoma, aż do pięciu lat!). Takie rozwiązanie, zdecydowanie może Państwa zachęcić do wzbogacenia swoich pomieszczeń lekcyjnych, oraz konferencyjnych w najnowsze interaktywne wyświetlacze Optoma - OP651RKe 4K UHD 65", OP751RKe 4K UHD 75", OP861RKe 4K UHD 86". Dzięki ich posiadaniu na codzień, zdecydowanie usprawnią Państwo prowadzone prelekcje. 

 

Monitory Optoma są najwyższej klasy interaktywnymi monitorami przeznaczonymi do prezentacji i obsługi konferencyjnej. Najnowsza technologia sprawia, że obsługa i korzystanie z interaktywnych opcji staje się niezwykle wygodne i przyjazne.

 

Szkło antyrefleksyjne
Oferowane wyświetlacze Optoma, posiadają rozdzielczość 4K UHD, która zapewnia ostry i żywy obraz. Obsługiwane są przez system operacyjny Android 7.0, który umożliwia kooperację z najnowszymi aplikacjami i programami. Monitory dostępne są w trzech rozmiarach: 65”, 76”, oraz 86”. Wyświetlacze posiadają aż dwadzieścia punktów obsługi dotyku, co zapewnia bezproblemową interaktywność. Zastosowane w monitorach szkło antyrefleksyjne, niebieski filtr światła, a także szeroki kąt widzenia sprawiają, że prezentowany obraz jest czytelny i widoczny z każdego końca sali. Dodatkowo, prezentowany obraz nie męczy wzroku tak bardzo, jak inne monitory, które nie są wyposażone w te funkcje. Aby zapewnić bezawaryjną łączność w monitorach, zastosowano szereg udogodnień: trzy wejścia HDMI, bezprzewodowe udostępnianie treści BYOD, iMirror i TapCast, kompatybilność plug and play z urządzeniami Mac, Windows i Chrome OS.

 

 

Monitory w chmurze
Ponadto, wbudowana chmura ułatwia dostęp do Dysku Google i Microsoft OneDrive, co może okazać się szczególnie przydatne, gdy potrzebujemy korzystać z zewnętrznych danych. Dodatkowa wbudowana funkcja AirShare, umożliwia dzielenie się z publicznością materiałami prezentowanymi w czasie rzeczywistym. Producent nie zapomniał również o wyposażeniu monitorów w szereg aplikacji, które można dodatkowo wzbogacić o inne, dostępne bezpłatnie w Optoma Marketplace. Monitory wyposażono w wbudowane mocne głośniki, które zapewniają nieprawdopodobną jakość dźwięku, oraz przyjazną użytkownikowi jakość w konfiguracji. Dzięki temu, nie ma potrzeby dodatkowego inwestowania w kosztowne zewnętrzne głośniki.
Producent nie zapomniał również o zwiększeniu odporności wyświetlacza na uszkodzenia, dzięki zastosowaniu szkła hartowanego, które jest odporne na zarysowania i zostało sklasyfikowane na poziomie 7 w skali MOHS (odpowiada twardości kwarcu).

 

Zawartość zestawu
Standardowy zestaw zawiera następujące elementy: interaktywny monitor wielkoformatowy, kabel USB, kabel VGA, trzy długopisy, pilot z bateriami, podstawową instrukcję obsługi, klucz sprzętowy, oraz płytę CD. Opcjonalnie, zestaw można rozbudować o uchwyt ścienny, moduł Wi-Fi, podstawę jezdną, a także moduł PC typu slot-in.
Wybór monitora Optoma, jest zdecydowanie dobrym pomysłem dla każdej osoby, która chce uatrakcyjnić swoją średnią lub mała salę audiowizualną.

 

 

Interaktywny monitor Optoma OP651RKe 4K UHD 65"

Interaktywny monitor Optoma OP751RKe 4K UHD 75"

Interaktywny monitor Optoma OP861RKe 4K UHD 86"

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami w celu uzyskania indywidualnej oferty.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali