Nowe monitory AVtek Touchscreen5 Business
21.08.2019

Nowe monitory AVtek Touchscreen5 Business

Powiększyliśmy ofertę rodziny ekranów AVteka o nowy model Touchscreen 5 Business stworzony z myślą o małych i średnich salach konferencyjnych. Dostępny jest w rozmiarach 55 oraz 65 cali. Touchscreen 5 Business wyświetla obraz w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160) i odświeżaniu 60Hz. Panel dotykowy wykonany został przez firmę LG w technologii pojemnościowej, do obsługi możemy używać zarówno dłoni jak i dołączonych pisaków. Dodatkowo przy użyciu pisaków dwóch użytkowników może jednocześnie nanosić notatki na wyświetlany obraz, każdy w innym kolorze dzięki czemu informacje są jeszcze bardziej przejrzyste i czytelne. 

 

AVtek jak zawsze oferuje nam wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth. Jest to szczególnie ważne ze względu na funkcję aktualizacji oprogramowania monitora poprzez Internet (Over-the-Air) sprawiają, że zawsze będzie on otrzymywał najnowsze wersje aplikacji i nowych funkcji. Użytkownik z łatwością sam zainstaluje aktualizację kiedy będzie dostępna przez co nie ominą go przyszłe zmiany. Nie zabrakło także dużej ilości złącz, do wykorzystania mamy 4x USB 2.0; 1x USB 3.0; 2x USB (interfejs dotykowy); 3x HDMI 2.0, 1x VGA; 1x RS232; 1x port LAN (RJ45), 1x audio wejście/wyjście

 

AVtek Touchscreen5 Business

 

Wszystkie monitory można rozbudować o komputery Avtek OPS 4K wyposażone w nowoczesne procesory szóstej generacji Intel Skylake, zapewniające bezawaryjną pracę by wraz z monitorem tworzyć wysokiej klasy zestaw All-in-One o bardzo dobrej wydajności. Zastosowanie dysków SSD zapewnia szybką i komfortowa pracę.

 

Avtek OPS 4K

 

Za płynna pracę monitora odpowiada moduł Android 7.0. AVtek posiada w zestawie interaktywne oprogramowanie Note dla systemu Windows, które pozwala na obsługę biznesowej prezentacji. Poza oprogramowaniem Note do monitora dołączone są dwa kolejne programy: Connect i Capture. Pierwszy służy komunikacji między urządzeniem mobilnym a komputerem PC i pozwala m.in. na przesyłanie obrazu w obie strony i kontrolowanie prezentacji. Przesyłanie obrazu pozwala na połączenie z 8 komputerami lub urządzeniami mobilnymi na raz i wyświetlanie do czterech obrazów jednocześnie. Sprawia to, że zdalna kontrola monitora z poziomu komputera jest prosta i intuicyjna. Z kolei Capture to przydatne narzędzie do nagrywania i edycji prezentacji. Pozwala na nagranie pulpitu komputera Windows i obrazu z podłączonej kamery (lub obu jednocześnie). 

 

Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 5 Business 55:

https://abcprezentacji.pl/Monitor-interaktywny-Avtek-TouchScreen-5-Business-55-p22581.html

 

Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 5 Business 65;

https://abcprezentacji.pl/Monitor-interaktywny-Avtek-TouchScreen-5-Business-65-p22584.html

 

W każdej chwili nasi handlowcy pomogą z wyborem sprzętu odpowiadającemu Państwa oczekiwaniom oraz zaproponują konkurencyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali