Rodzina monitorów interaktywnych AVtek
22.08.2019

Rodzina monitorów interaktywnych AVtek

W ofercie ABC Prezentacji posiadamy całą rodzinę najnowszych produktów interaktywnych marki AVtek. Marka została stworzona przez naszego długoletniego partnera handlowego oraz dystrybutora sprzętu prezentacyjnego firmę Vidis S.A. Wszystkie monitory wykorzystują panele o rozdzielczości 4K/60Hz wzmocnione o 4mm hartowana szybę zabezpieczającą delikatną matrycę dotykową.

 

 

 

 

Monitory fabrycznie wyposażone są w system Android w wersji 7.0 i gotowe do użytku zaraz po wyjęciu z kartonu. W pakiecie otrzymujemy szereg aplikacji przydanych do przygotowania, edycji i prezentacji naszych materiałów – aplikacja Note. Narzędzie do głosowania wywoływane z dostępnego z podręcznego paska skrótów pozwala na zadanie dowolnego pytania, zebranie odpowiedzi i ich szybkie omówienie.

 

 

 

Aplikacja AVtek Share umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu między 8 urządzeniami mobilnymi lub komputerami i wyświetlanie 4 obrazów jednocześnie na ekranie monitora interaktywnego w trypie split screen. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu, dźwięku i dotyku pozwala na jeszcze wygodniejszą współpracę i eliminuje potrzebę podłączania każdego z komputerów bezpośrednio do monitora

 

 

Wszystkie monitory można rozbudować o komputery Avtek OPS 4K wyposażone w nowoczesne procesory zapewniające bezawaryjną pracę by wraz z monitorem tworzyć wysokiej klasy zestaw All-in-One o bardzo dobrej wydajności. Zastosowanie dysków SSD zapewnia szybką i komfortowa pracę.

 

 

 

Pierwszym z kolei modelem w rodzienie AVteka jest TouchScreen 5 Lite. Model został wyposażony w system dotyku oparty o technologię podczerwieni (IR) oraz matrycę z przewidywaną żywotnością 30,000 godzin.

 

Avtek Touchscreen 5 Lite

 

Rozbudowaną wersją modelu Lite jest wersja Connect. Matryca wykorzystuje ta sama technologie podczerwieni (IR) jednakże jej żywotność została zwiększona do 50,000 godzin. Dodatkowo monitor jest fabrycznie wyposażony w moduł Wifi/Bluetooth w połączeniu z automatyczna aktualizacją oprogramowania (Over the Air) gwarantuje posiadanie najnowszego software’u i w jeszcze większym stopniu niweluje ingerencje użytkownika w jego obsługę serwisową.

 

Avtek Touchscreen 5 Connect

 

Ostatnim członkiem rodziny jest model Touchscreen 5 Business dedykowany do małych i średnich sal konferencyjnych. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, matryca w tym modelu została wykonana przez firmę LG w technologii pojemnościowej. Jest to nowocześniejszy i dokładniejszy system dotyku. Monitor jest fabrycznie wyposażony w moduł Wifi/Bluetooth. Zarówno w modelu Connect jak i Business z monitora może jednocześnie korzystać 2 użytkowników i mogą oni jednocześnie nanosić swoje notatki. Każdy z użytkowników ma przypisany konkretny kolor, ułatwia to przejrzystość informacji naniesionych na prezentacje.

 

AVtek Touchscreen5 Business


Pełna oferta Monitory Interkatywne Avtek - https://monitor-interaktywny.pl/Avtek-TouchScreen-Monitory-Interaktywne-Programy-Interaktywna-Szkola-Aktywna-Tablica-Multimedialna-Klasa-f14.html


W każdej chwili nasi handlowcy pomogą z wyborem sprzętu odpowiadającemu Państwa oczekiwaniom oraz zaproponują konkurencyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl


Obraz jest kluczowym elementem każdej prezentacji lub lekcji. Dzięki obrazom łatwiej przyswajamy przekazywane nam informacje oraz łatwiej je zapamiętujemy. Kolejną ważną cechą prezentacji czy lekcji jest interakcja z przekazywanymi treściami. Możliwość wykonywania szybkich notatek, rysowania, zapisywania pomysłów jest tak samo ważna jak sam obraz. Narzędziem, które łączy wszystkie te cechy jest monitor interaktywny. Monitory interaktywne pozwalają na prowadzenie spotkań w salach konferencyjnych, czy w salach lekcyjnych w zupełnie nowy, bardziej interesujący dla odbiorcy sposób. Narzędzie jakim jest monitor interaktywny pozwala bardziej zaangażować się w pracę wszystkim uczestnikom biorącym udział w spotkaniu czy lekcji i sprawia że użytkownicy stają się bardziej kreatywni.
 
    Monitory dostępne w sprzedaży mają przekątne od 55” do 98”. Wyposażone są w  dotykową matryce w rozdzielczości 4K/UHD. Z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób. Dotyk w monitorach interaktywnych zazwyczaj oparty jest o technologię podczerwieni. Oznacza to że z monitorów można korzystać pisząc po nich palcem lub innym wskaźnikiem. Monitory pozwalają  na podłączenie do nich różnych typów urządzeń za pomocą kabla jak również bezprzewodowo. Oprócz powyższych cech monitory interaktywne posiadają szereg innych funkcjonalności, które sprawiają że są to urządzenia uniwersalne i wszechstronne.

Hartowana szyba ochronna i trwała obudowa sprawiają że monitory są bardzo bezpieczne w użytkowaniu a jednocześnie posiadają nowoczesny wygląd. W urządzeniach są montowane profesjonalne matryce, które posiadają wydłużoną żywotność przez co monitory mogą pracować wiele godzin bez wyłączania. Profesjonalne matryce w monitorach interaktywnych to również szerokie kąty widzenia, dzięki czemu obraz na monitorze jest doskonale widoczny z każdej pozycji.

    Większość monitorów dostępnych na rynku ma wbudowane głośniki, dzięki czemu użytkownik monitora interaktywnego nie musi dokupować z oddzielnych głośników żeby nagłośnić sale. Ważnym parametrem w monitorach jest również ich jasność, która powinna wynosić minimum 350 cd/m2. Czym jaśniejszy monitor tym wyraźniejszy i jasny obraz nawet w sali, która jest mocno nasłoneczniona. Inną ważną cechą , którą powinno się brać pod uwagę przy zakupie monitora jest ilość złącz. Podstawowe porty czyli hdmi i usb powinny być zlokalizowane na przednim panelu, tak żeby łatwo było podłączyć do monitora inne urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest też port Hdmi out. Dzięki temu użytkownik może przesłać obraz z monitora na inny monitor lub projektor.

Monitor interaktywny to nie tylko samo urządzenie ale również oprogramowanie dołączone do niego. Większość modeli monitorów jest wyposażona w popularny system operacyjny Android. Dzięki temu systemowi monitor może pracować jako samodzielne urządzenia i nie trzeba do niego podłączać zewnętrznych komputerów. Oprócz Androida monitory są wyposażone w szereg przydatnych aplikacji. Są to aplikacje umożliwiające rysowanie, dokonywanie adnotacji na dokumentach, nagrywanie obrazu i dźwięku, przesyłanie bezprzewodowo obrazu na monitor z urządzeń mobilnych, jak również przesyłanie obrazu z monitora na inne urządzenia. Monitory interaktywne mają również wbudowanego klienta poczty email, dzięki temu użytkownik po skonfigurowaniu aplikacji może z poziomu monitora wysyłać wiadomości email na przykład do uczestników spotkania czy lekcji.
Funkcjonalność monitora można dodatkowo rozszerzyć podłączając do niego dodatkowy komputer. Może to być komputer typu OPS, który jest montowany w specjalnej kieszeni, z tyłu w obudowie monitora. W komputerze tym można zainstalować normalny system operacyjny Windows. Do monitora interaktywnego możemy również podłączyć zewnętrzny komputer PC. Podłączenie następuje za pomocą kabla hdmi i usb.

    Przy zakupie monitora należy również zwrócić uwagę na gwarancję . Standardowa gwarancja na monitory wynosi 2-3 lata, ale są też modele które mają dłuższą gwarancję.


Najpopularniejsze rozmiary monitorów interaktywnych na rynku - 65 cali, 75 cali, 86 cali